Reklama [A] - Barlinek Okna
W Barnimiu powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków.

Wójt Gminy Alina Werstak podpisała umowę z przedstawicielem Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o. na realizację zamówienia pn. „Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Barnim, gmina Warnice”.

Umowa została podpisana przy udziale wielu gości, w tym m.in: Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, Posła Michała Jacha czy przedstawicielki banku BGK Anny Pawlak. Na spotkaniu obecni byli także reporterzy z Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Szczecin.

W wyniku inwestycji powstanie zupełnie nowa oczyszczalnia ścieków, która jest wyczekiwana przez mieszkańców od bardzo wielu lat. Gmina otrzymała wsparcie na realizację inwestycji z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 9 730 000 zł oraz wcześniej uzyskała także środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie 3 270 000 zł. Pozostałe środki będą finansowane z budżetu gminy. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 15 mln zł.

Źródło: Gmina Warnice

23-10-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

Reklama [C]

Reklama [C] - AUTO POMOC