Reklama [A] - Barlinek Okna
Pyrzycka dominacja w przełajach.

Drużynowe Biegi Przełajowe decyzją Zarządu Głównego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego kilka lat temu zastąpiły indywidualne przełaje. Drużyna składa się z 4 osób a ich kolejność na mecie przeliczana jest na punkty i sumowana.

News will be here

Tegoroczny finał wojewódzki odbył się 22 kwietnia 2022 roku w Gryfinie. Powiat pyrzycki reprezentowały 3 szkoły: SP z OI w Pyrzycach, która w mistrzostwach powiatu wygrała we wszystkich kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców oraz ZS nr 1 w Pyrzycach – dziewczęta i ZS w Lipianach – chłopcy.

Były to wyjątkowe zawody, które przejdą do historii sportu szkolnego. Po raz pierwszy we wszystkich 4 kategoriach medale zdobyli uczniowie z tej samej szkoły. Mowa to o biegaczkach i biegaczach z SP z OI w Pyrzycach. Totalna dominacja uczniów z pyrzyckiej szkoły zaowocowała 2 medalami złotymi: dziewczęta rocznik 2011 i młodsze + 2009-2010 i ich starsze koleżanki z rocznika 2007-2008. Nasze biegaczki okazały się poza zasięgiem dla innych szkół województwa zachodniopomorskiego i stanęły na najwyższym stopniu podium. Chłopcy rocznik 2011 i młodsi + 2009-2010 zdobyli wicemistrzostwo województwa, nieznacznie ulegając biegaczom ze Świnoujścia.

Uczniowie SP z OI w Pyrzycach rocznik 2007-2008 również stanęli na podium zdobywając brązowe medale.

Za tymi sukcesami stoi Wojciech Piwowarczyk, nauczyciel w-f w SP z OI w Pyrzycach. Jego zaangażowanie, fachowość i warsztat trenerski przekładają się na kolejne sukcesy. Trenujący u niego sportowcy urodzeni w latach 2007-2012 (klasy III-VIII) są czołowymi lekkoatletami w województwie, a niektórzy legitymują się najlepszymi wynikami notowanymi w tabelach PZLA w odpowiednich kategoriach wiekowych.

Wojciech Piwowarczyk potrafił skupić wokół siebie ponad 50 uzdolnionych dziewcząt i chłopców i przekonać ich do systematycznych treningów. Praca na treningach 4 – 5 dni w tygodniu sprawia, że o młodych, utalentowanych lekkoatletach, prowadzonych przez pana Wojtka jest głośno w światku lekkoatletycznym województwa i kraju. Trzeba zrobić wszystko aby nie zaprzepaścić tak modelowo zbudowanego systemu szkolenia i wspomagać na wszelkie sposoby jego rozwój. Oczywiście najmilej widziane jest wsparcie finansowe, niezbędne do częstych i dalekich wyjazdów na zawody. Sponsorzy mile widziani J.

Drugim palącym problemem jest baza sportowa, a właściwie jej brak. Niezbędny do rozwijania lekkoatletycznych talentów jest stadion z nawierzchnią tartanową. Miejmy nadzieję, że taki powstanie jaj najszybciej i wtedy o kolejne, spektakularne sukcesy będzie dużo łatwiej.

Dzięki zwycięstwom odniesionym przez dwie grupy dziewcząt z SP z OI w Pyrzycach, zapewniły sobie one prawo udziału w finale ogólnopolskim w Aleksandrowie Łódzkim 10 maja b.r. Miejmy nadzieję, ze uda się zebrać pieniądze na wyjazd i pobyt na zawodach krajowych. No i czekamy na udany występ naszych młodych biegaczek.

Składy naszych medalowych sztafet:

Dziewczęta 2011 i młodsze + 2009-2010: Zuzanna Kostrzewa, Karolina Machnio, Lena Madej, Hanna Pasikowska, Julia Piwoni, Aleksandra Prodan, Łucja Rządkowska, Maja Rządkowska, Julia Szymańska, Melania Wróblewska.

Dziewczęta 2007-2008: Julia Błażejewska, Hanna Łyjak, Natalia Mikuła, Hanna Obarzanek, Aleksandra Śluborska.

Chłopcy 2011 i młodsi + 2009-2010: Gracjan Cielek, Wojciech Jonasik, Piotr Maduzia, Mateusz Pluta, Nikodem Pluta, Bartosz i Szymon Tuszyńscy, Olaf Urban, Michał Stryjewski.

Chłopcy 2007-2008: Nikodem Karpiński, Marcel Kowalski, Łukasz Łuszczyk, Wojciech Paplicki.

Źródło: UM Pyrzyce
Autor:Piotr Olech

26-04-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here