Reklama [A] - Barlinek Okna
Medalowe ''żniwa'' w sporcie szkolnym.

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach, odpowiedzialny za sport szkolny w powiecie pyrzyckim, nie odnotował od początku swojego funkcjonowania, czyli od 2000 roku, tak spektakularnych sukcesów.

News will be here

Odnosząc się do tytułu rok szkolny 2021/2022 był urodzajny w medale jak nigdy dotąd. I chociaż zbiory są mocno uzależnione od pogody, to ta nie zawsze była sprzyjająca dla sportowców. Pandemia, nauka zdalna niemożność korzystania z pełni obiektów sportowych nie zapowiadały urodzaju. Pomimo tych „pogodowych anomalii” ziarno przetrwało i dało obfity plon.

26 medali w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci (rocznik 2009 i młodsi), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2007-2008) i Licealiady (2022-2006) organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie robi wrażenie. Teraz trochę statystyki. Uczniowie szkół powiatu pyrzyckiego zdobyli 9 złotych medali, 8 srebrnych i 9 brązowych. Według dyscyplin sportowych stan posiadania jest następujący: lekkoatletyka - 19 medali (8 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych), piłka ręczna – 2 medale (1 złoty, 1 brązowy), piłka nożna – 1 srebrny, badminton – 2 medale ( 1 srebrny, 1 brązowy), tenis stołowy – 1 brązowy, siatkówka – 1 brązowy. Medale zdobywali uczniowie 7 szkół powiatu pyrzyckiego. SP z OI w Pyrzycach – 18 medali, ZS nr 1 w Pyrzycach – 2 medale, ZS Lipiany – 2 medale, SP Pyrzyce, SP Kłodzino, SP Bielice, ZS nr 2 w Pyrzycach – po1 medalu.

Dominacja uczniów SP z OI jest niepodważalna, a to za sprawą świetnych występów lekkoatletów prowadzonych przez Wojciecha Piwowarczyka, którzy zdobyli aż 17 medali. Brąz dorzucili siatkarze Rafała Krzentowskiego. Historyczny sukces zanotowali piłkarze ręczni z ZS nr 2 CKU w Pyrzycach. Po niemal pół wieku znowu na szczycie są podopieczni Małgorzaty Ziobrowskiej, którzy zdobyli złote medale wojewódzkiej Licealiady.

Uczennice drugiej pyrzyckiej szkoły ponadpodstawowej, ZS nr 1 dołożyli 2 medale w piłce nożnej (srebro) i piłce ręcznej (brąz). To również niebywały sukces sportu szkolnego. Za sprawą systematycznej pracy pod okiem Krzysztofa Trojanowskiego badmintoniści ZS w Lipianach zdobyli srebrny i brązowy medal w finałach rozegranych w lipiańskiej hali sportowej, która jest wzorcowym miejscem do rozgrywania imprez rangi mistrzowskiej. Niekwestionowanym multimedalistą w tym roku szkolnym jest Piotr Maduzia, zdobywca 6 złotych i 1 srebrnego medalu. Podczas 46. Powiatowych Dni Olimpijczyka otrzymał statuetkę „Nadzieja olimpijska”. Będziemy uważnie śledzić jego rozwój.

Efektem wzmożonej aktywności PMOS były kolejne zawody wojewódzkie przyznane przez WSZS w Szczecinie naszym szkołom. Obniżyło to znacznie koszty przejazdu na zawody, które w ostatnich czasach wzrosły nawet dwukrotnie.

W sumie w Pyrzycach (15), Lipianach (6) Przelewicach (4) i rozegrano aż 23 imprezy rangi ponadpowiatowej, w tym 15 zawodów regionalnych, 3 półfinały i 5 finałów wojewódzkich. To również historyczny rekord dotyczący prawa organizacji szkolnych zawodów pod egidą Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie.

Świadomość nauczycieli w – f, dyrektorów szkół, uczniów i ich rodziców sprawiła, że po ciężkich czasach pandemii sport szkolny w powiecie pyrzyckim odbudował się i powstał jak feniks z popiołów. Teraz czas na zasłużony wakacyjny odpoczynek. Chociaż lekkoatleci i zapaśnicy wykorzystają ten okres na treningi i obozy sportowe. Miejmy nadzieję, że nowy rok szkolny 2022/2023 będzie równie udany dla szkolnych sportowców powiatu pyrzyckiego i nie będziemy zaskakiwani kolejnymi falami pandemii. Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach życzy wszystkim uczniom i nauczycielom dobrego i aktywnego odpoczynku.

Źródło: Powiat Pyrzyce
Autor: Piotr Olech

13-07-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here