Reklama [A] - Barlinek Okna
Dublet piłkarek i piłkarzy ręcznych.

21 kwietnia 2022 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach odbyły się zawody regionalne w piłce ręcznej w ramach Licealiady.

News will be here

Niezwykle cenne zwycięstwa odniosły uczennice ZS nr 1 w Pyrzycach i uczniowie ZS nr 2 CKU w Pyrzycach. Obie reprezentacje w konfrontacji z piłkarkami i piłkarzami z ZS nr 1 w Dębnie okazały się lepsze. Dziewczęta z pyrzyckiego liceum wygrały 11:3, a chłopcy z CKU wygrali 9:4.

Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat będziemy mieć w finale wojewódzkim zarówno dziewczęta i chłopców ze szkół ponadpodstawowych. To wielki sukces tej pięknej dyscypliny sportu, tym cenniejszy, że wywalczony w trudnych covidowych czasach, gdzie przygotowanie formy utrudniała nauka zdalna, kwarantanny i zachorowania wśród uczniów. Do tego dochodziły problemy z dostępem do hal sportowych, które w wielu przypadkach przeznaczone były na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

Dlatego ten podwójny sukces ma jeszcze większy i cenniejszy wydźwięk, a szkolnym sportowcom i ich opiekunom należą się wielkie gratulacje i podziękowania za awans do najlepszej „czwórki” województwa zachodniopomorskiego.

Dziewczęta z ZS nr 1 w Pyrzycach grały w składzie: Amelia Anczewska, Syntia Bryk, Anna Brząkowska, Dominika Frątczak, Patrycja Gajewska, Nikola Kadłubek, Malwina Makowska, Kinga Miżyńska, Julia Orłowska, Natalia Sarnat, Olga Siepka, Natalia Żuk, Oliwia Cicholińska, Alicja Sójka, Wiktoria Matułowicz.

Opiekunem był Dariusz Jagiełło, a w przygotowaniach do zawodów pomagali mu: Dariusz Gąsławski i Maciej Palczyński.

Chłopcy z ZS nr 2 CKU w Pyrzycach prowadzeni przez Małgorzatę Ziobrowską grali w następującym składzie: Kevin Asmann, Jakub Białek, Aleksander Gowin, Wiktor Gronkowski, Kacper Krawczak, Maciej Mieszko, Kacper Nowacki, Eryk Rzeszewski, Miłosz Urbanowicz.

Źródło: UM Pyrzyce
Autor:Piotr Olech

26-04-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here