Reklama [A] - Barlinek Okna
Awans siatkarzy do finału wojewódzkiego.

Siatkówka na Ziemi Pyrzyckiej ma długie i bogate tradycje. Stworzony przed laty system szkolenia przynosił sukcesy na szczeblu województwa i kraju. Ostatnie lata były nieco „chudsze”, ale niezwykle ważnym czynnikiem była dwuletnia przerwa w rozgrywkach szkolnych spowodowana koronawirusem. Ostatnie miesiące pozwoliły na systematyczne treningi i organizację zawodów rangi powiatowej, regionalnej i wojewódzkiej.

News will be here

27 kwietnia 2022 r. w hali pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano półfinał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców w siatkówce. W turnieju wzięły udział 4 szkoły: SP nr 1 z OI Gryfino, SP nr 4 Wałcz, SP nr 1 Drawsko Pomorskie i gospodarze SP z OI w Pyrzycach. Zgodnie z regulaminem mecze rozgrywano w dwóch parach. Jako pierwsi grali siatkarze z Pyrzyc i Drawska Pomorskiego. Przekonywająco wygrali gospodarze 2:0 w setach. W drugiej parze spotkali się uczniowie z Gryfina i Wałcza. Również ten mecz zakończył się wynikiem 2:0, dla Wałcza.

Trzeci pojedynek o miejsce III – IV wygrało Drawsko Pomorskie również 2:0.

Na deser, ostatni mecz, zagrały dwie zwycięskie drużyny Pyrzyce i Wałcz. Siatkarze obu szkolnych reprezentacji znają się parkietów, bo spotykali się w rozgrywkach klubowych. Prognozy przed meczem finałowym nie były korzystne dla ekipy z Pyrzyc, bo w ostatnim turnieju ulegli rywalom 1:2. Początek meczu pokazał, że bliżej zwycięstwa są siatkarze z Wałcza, wygrywając pierwszego seta 25:16. Ale jak to w sporcie bywa trzeba grać do końca. Nasi zawodnicy przełamali rywali w drugim secie i doprowadzili do remisu. O zwycięstwie decydował tie break.

Przewagę wypracowali sobie siatkarze z Wałcza, prowadząc 7:4 później 11:7. Wówczas na zagrywkę wszedł Mateusz Podkowa zdobywając 5 pkt z rzędu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 12:11. I to był przełomowy moment meczu. Uczniowie SP z OI w Pyrzycach złapali wtedy wiatr w żagle i po dramatycznej końcówce, przy gorącym dopingu kibiców wygrali 15:13, pieczętując tym samym awans z pierwszego miejsca do finału wojewódzkiego. Radość ze zwycięstwa udzieliła się wszystkim w hali OSiR (oczywiście oprócz graczy z Wałcza). Podopieczni Rafała Krzentowskiego długo świętowali po tym sukcesie i zapowiedzieli walkę o medal w finale.

Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Huska, Aleksander Kacprzak, Bartosz Łuczak, Szymon Petryszak, Marcel Pietryszak, Maksymilian Podgórski, Mateusz Podkowa, Filip Stasiukiewicz, Igor Świercz, Oskar Makowski, Tomasz Markowski, Ksawery Woźniak, Mateusz Rogalewicz, Jan Streich.

Zawody bez zarzutu sędziował Robert Toboła, prezentując wysoki kunszt prowadzenia wcale niełatwych zawodów szkolnych.

Źródło: UM Pyrzyce
AUTOR: Piotr Olech

03-05-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here