Reklama [A] - GBS Bank
Zestawy komputerowe trafią do kilku szkół w regionie.

Pracownie komputerowe w zachodniopomorskich szkołach są wyposażane w niezbędny sprzęt.

--- REKLAMA --- MARAL BHP - Hurtownia Artykułów BHP i PPOŻ ul. Tunelowa 39A, 74-320 Barlinek | www.maral.com.pl -----------

To zestawy komputerowe, z których do niedawna korzystali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Teraz komputerów używać będą uczniowie m.in. Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie czy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jesionowie. Kolejne zestawy są szykowane.

W ostatnim czasie o nieodpłatne przekazanie sprzętu zwróciły się do Urzędu Marszałkowskiego placówki w Jesionowie i Kłodzinie (gm. Przelewice). Otrzymały w sumie 30 zestawów, składających się z komputerów stacjonarnych, monitorów oraz niezbędnego oprogramowania.

Przekazany sprzęt, do niedawna używany przez urzędników, ma teraz ułatwić prowadzenie zajęć lekcyjnych.

– Szkoły, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach nie mogą sobie pozwolić na zbyt częstą wymianę komputerów. Cieszę się, że możemy pomóc uczniom w codziennych zajęciach i lekcjach – mówił podczas przekazania Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

To nie pierwszy raz, kiedy Urząd Marszałkowski sprzętowo wspiera szkoły czy organizacje pozarządowe. W maju dwadzieścia zestawów komputerowych trafiło do Szkoły Podstawowej nr 13 w Szczecinie, by pomóc w edukacji uczniów z Ukrainy. Sprzęt trafił także do Caritas Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej i do TPD w Koszalinie.

W najbliższym czasie, po podpisaniu odpowiednich umów, kolejne zestawy mają zostać nieodpłatnie dostarczone do szkół w Widuchowej, Żukowie, Okunicy, Modlimowie, Pyrzycach czy Ochotniczych Straży Pożarnych w Żabowie, Brzesku i Ryszewku.

07-06-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Średnie wykształcenie w rok - bez wychodzenia z domu.

Tak szybko ? To jest możliwe tylko z nami. W jaki sposób? PRZECZYTAJ ! W Polsce jest możliwość zdawania egzaminów w systemie e...


SKUP MB SPRINTER KACZKA HIACE HYUNDAI H100 GOTÓWKA

Pilnie odkupię wymienione auta w każdym stanie : - mercedes kaczka ,sprinter do 2000 r,vario - toyota corolla z lat 1988-2006e...


BPI POLSKA: OPERATOR MASZYN - PRACOWNIK PRODUKCYJNY

BPI Polska to firma produkcyjna. Zakład znajduje się w Lipianach. Specjalizujemy się w produkcji pianki. Jesteśmy pionierami w ...

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

Reklama [C]