×
Cyklicznie na przełomie zimy i wiosny odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach.
Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt, a także środowiska naturalnego.
Palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli w pobliżu znajdują się lasy, budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe.
Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.
W poniedziałek 14 marca doszło do kilku tego typu pożarów. Trawy, łąki, pola paliły się m.in. w Lipianach, Wołczynie, Czarnowie i Pyrzycach.
Do akcji gaszenia pożarów traw desygnowano strażaków z KP PSP Pyrzyce i OSP Lipiany.
Do jak dużego pożaru może doprowadzić niekontrolowane wypalanie trawy niech świadczy przykład pożaru do jakiego doszło w miejscowości Ciemienice w woj. lubuskim gdzie spłonęło blisko 60 hektarów trawy, łąki i pól. O zdarzeniu informował portal LubuskieOnline.pl. W akcję gaśniczą zaangażowano ogromne środki w postaci 18 jednostek Straży Pożarnej oraz cysternę z wodą.
Zdjęcie: KP PSP Pyrzyce
Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...
W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...
W pierwszych dniach lipca odbędzie się 41. edycja Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.
Dodaj komentarz