Reklama [A] - Barlinek Okna
Ponad 12 milionów na lepsze drogi dojazdowe do gruntów rolnych.

Zachodniopomorskie Gminy i Powiaty przebudują w tym roku ze wsparciem Samorządu Województwa 17,5 kilometra dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dotacje udzielane przez Urząd Marszałkowski WZ to środki pochodzące z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

News will be here

Kwota przewidziana na dotacje zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych na 2024 rok to 12 562 000 zł. Lista rankingowa wniosków obejmuje 14 projektów z zakresu przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych o łącznej wartości dofinansowania 12 550 000 zł oraz 2 projekty inwestycyjne - zakup sprzętu informatycznego (12 tys. zł). W tym roku lokalne Gminy i Powiaty przebudują 17,5 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Modernizację przejdzie wiele krytycznych dla lokalnej społeczności fragmentów sieci komunikacyjnej. Większość planowanych inwestycji drogowych nie tylko ułatwi maszynom dojazd do gruntów rolnych, ale wpłynie również bezpośrednio na jakość życia mieszkańców.

Środki na budowę lub przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych pochodzą z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. Pieniądze na ten cel stanowią część budżetu województwa i zgodnie z zapisami ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych są w dyspozycji Marszałka Województwa.

Zadania wynikające z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych Województwo Zachodniopomorskie realizuje od 1999 r. Głównym celem dotacji udzielanych przez Urząd Marszałkowski jest poprawa stanu dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Lista rankingowa dróg dojazdowych na rok 2024 dostępna jest na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego WZ: https://wrir.wzp.pl/dotacje/ochrona-gruntow-rolnych/lista-rankingowa-wnioskow-na-2024-rok  

Pierwszą umowę w tym roku na takie zadanie podpisał 28 maja br. członek zarządu województwa Marcin Łapeciński z Gminą Dolice oraz Powiatem Pyrzyckim. Finansowe wsparcie z budżetu województwa (ponad milion złotych) pozwoli Gminie Dolice na przebudowę prawie kilometra drogi w Ziemomyślu A.  Natomiast Powiat Pyrzycki zmodernizuje nawierzchnię jezdni na odcinku ponad 2 km na drodze powiatowej nr 1576Z Lucin – Jesionowo. Na ten cel otrzyma blisko 360 tys. zł.

28-05-2024 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here