Reklama [A] - Barlinek Okna
Inwestycje drogowe w powiecie.

W ramach zadania „Modernizacja sieci dróg, przepustów/mostów i chodników na terenie powiatu pyrzyckiego” realizowanych jest obecnie 18 inwestycji za kwotę 14 130 629,00 zł.

News will be here

Aktualnie wykonawca zadania – firma Malbrobud – prowadzi prace wykończeniowe przy rozpoczętych inwestycjach bitumicznych, są to prace kosmetyczne m.in. uzupełnianie oraz wyrównywanie poboczy. W tym tygodniu rozpoczęta została budowa chodnika w miejscowości Kozielice w ciągu drogi powiatowej 1554Z Łozice – Trzebórz.

Starostwo Powiatowe w Pyrzycach rozpoczęło już realizację kolejnego projektu drogowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia – PGR otrzymało dotację na modernizację dróg na terenie powiatu pyrzyckiego w wysokości 7.840.000,00 zł.

Koszt planowanych do realizacji inwestycji to kwota 8 000 000,00 zł z wkładem własnym powiatu w wysokości 2%, czyli około 160 000,00 zł, ostateczna wartość inwestycji znana będzie po zakończeniu procedury przetargowej na wykonawcę zadania. W dniu 18.10.2022 r. minął termin składania ofert na wykonanie dokumentacji projektowej na potrzeby tej inwestycji.

Wpłynęły 2 oferty, z których po analizie wybrana została oferta Biura Projektowego A3 Justyna Roman ze Szczecina. Projektant zobowiązał się wykonać dokumentację w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Starostwo, zgodnie z warunkami przyznanej promesy wstępnej na dofinansowanie zadania, zobowiązane jest do złożenia oświadczenia o ogłoszeniu postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót do 3 maja 2023 r., co oznacza, iż w II kwartale 2023 r. możemy się spodziewać już wyboru wykonawcy prac.

Źródło: Starostwo Powiatowe Pyrzyce

21-10-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here