Reklama [A1] - COMEKO PLUS
Reklama [A] - Barlinek Okna
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Poznańskiej.

Kilka dni temu rozpoczął się II etap przebudowy drogi powiatowej - ulica Poznańska w Pyrzycach.

--- REKLAMA ---

Wartość zadania wyniesie 468 876,00 zł brutto. 50% kosztów pokrytych zostanie z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycję, na zlecenie Powiatu, realizować będzie Konsorcjum firm Usługi Sprzętem Budowlanym Ksel Jacek i „BUD SERWIS” Norbert Woźniak.

W tym etapie zaprojektowano budowę oraz przebudowę chodników, zjazdów do posesji, wymianę istniejącego oznakowania na nowe oraz wykonanie oznakowania poziomego na jezdni.

Dodatkowo na wysokości nowej zatoki, przy szkole, zaprojektowano barierki oraz dojście do chodnika. Umowa na wykonanie tego zadania została podpisana 22 grudnia 2021 r., a wykonawcy mają na jej realizację 150 dni, można więc założyć, że przebudowa zakończy się najpóźniej w drugiej połowie maja.

- Ten etap przebudowy ulicy Poznańskiej zamyka przebudowę całego bardzo ważnego ciągu komunikacyjnym w Pyrzycach. Idąc ulicą Staromiejską od ulicy Warszawskiej do skrzyżowania z ulicą Ciepłowniczą i dalej ulicą Poznańską do Placu Wolności. Cieszę się, że mój pomysł etapowania przebudowy tych ulic, które stanowią drogę powiatową, zakończy się już niedługo sukcesem. Jest to inwestycja, którą wspierali: poseł Leszek Dobrzyński i Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski, za co im serdecznie dziękuję. – powiedział Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki.

Źródło: UM Pyrzyce

24-03-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

Reklama [C]

Reklama [C]