Reklama [A] - GBS Bank
Pyrzycka pracownia ''Jutra'' otwarta.

W środę 15 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie PYRZYCKIEJ PRACOWNI JUTRA, która powstała w ramach projektu grantowego realizowanego przez STOWARZYSZENIE COOLTURALNI.

--- REKLAMA --- MARAL BHP - Hurtownia Artykułów BHP i PPOŻ ul. Tunelowa 39A, 74-320 Barlinek | www.maral.com.pl -----------

W otwarciu udział wzięli: Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury Rafał Roguszka, pracownicy PDK, członkowie Stowarzyszenia oraz mieszkańcy. Prezes Stowarzyszenia Ewa Hancz omówiła projekt, przedstawiła etapy powstawania pracowni zaznaczając przy tym skąd pochodzą środki finansowe przeznaczone na zadanie oraz zaprosiła obecnych gości do dzielenia się swoimi pomysłami na zajęcia / warsztaty, które mogłyby odbywać się w tym nowym, twórczym miejscu.

Pracownia mieści się na I piętrze budynku Pyrzyckiego Domu Kultury. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu dokonano remontu pomieszczeń (wyburzono ściankę działową między dwoma mniejszymi salami, poszerzono otwór drzwiowy, wstawiono nowe drzwi, przeprowadzono prace wykończeniowe) oraz wyposażono pracownię w sprzęty i narzędzia: maszyny do szycia (w tym overlock), stoły i koziołki warsztatowe, regulowane krzesła, regał metalowy, lampki, żelazko i deskę do prasowania, wieszak na ubrania, nożyce krawieckie, zestaw młotków i wkrętaków, zszywacze, pistolety do klejenia, matę samoregenerującą.

To nowe miejsce stanowi wyjątkowe zaplecze dla działań artystycznych dla różnych grup wiekowych i różnych społeczności. Mamy nadzieję, że pozwoli mieszkańcom odkrywać w sobie wcześniej niewykorzystane możliwości.

Kwota dofinansowania: 30 000,00 zł

Operacja grantowa pt. „Utworzenie i wyposażenie pracowni rękodzieła i sztuki użytkowej pn. Pyrzycka Pracowania Jutra” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju.
Prezes Stowarzyszenia Coolturalni

Tekst: Ewa Hancz

21-06-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Średnie wykształcenie w rok - bez wychodzenia z domu.

Tak szybko ? To jest możliwe tylko z nami. W jaki sposób? PRZECZYTAJ ! W Polsce jest możliwość zdawania egzaminów w systemie e...


SKUP MB SPRINTER KACZKA HIACE HYUNDAI H100 GOTÓWKA

Pilnie odkupię wymienione auta w każdym stanie : - mercedes kaczka ,sprinter do 2000 r,vario - toyota corolla z lat 1988-2006e...


BPI POLSKA: OPERATOR MASZYN - PRACOWNIK PRODUKCYJNY

BPI Polska to firma produkcyjna. Zakład znajduje się w Lipianach. Specjalizujemy się w produkcji pianki. Jesteśmy pionierami w ...

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

Reklama [C]