Reklama [A] - Barlinek Okna
Policjant z Pyrzyckiej Komendy odznaczony medalem.

W tym roku odznaczenia odebrało 67 policjantów z całego kraju. Uroczystość odbyła się w gmachu MSWiA.

News will be here

Wśród laureatów jest st. sierż. Sebastian Bogusz, który kilka miesięcy temu uratował mężczyznę z płonącego mieszkania.

Odznaka im. podkomisarza Andrzeja Struja, została wręczona po raz drugi w historii polskiej Policji. Mogą ją otrzymać funkcjonariusze, którzy podjęli się ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia. Odznaka jest nadawana na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

W dniu 23 października 2021r. st. sierż. Sebastian Bogusz wraz z asp. szt. Arturem Jaskulskim pełnili służbę jako dzielnicowi w podległych sobie rejonach służbowych. Po otrzymaniu zgłoszenia od dyżurnego jako pierwsi ze służb ratunkowych na miejscu, zobaczyli, że z okna mieszkania na trzecim piętrze wydobywa się gęsty dym. Lokatorzy bloku powiedzieli, że w mieszkaniu znajdują się dwie starsze osoby. Policjanci bez wahania weszli do środka. W wyniku penetracji mieszkania po chwili wyciągnęli stamtąd mężczyznę, który przebywał w jednym z zadymionych pokoi. W tym momencie na miejsce przyjechali strażacy, którzy w aparatach tlenowych z mieszkania wyprowadzili kobietę, która przebywała w drugim pomieszczeniu. Strażacy dogasili pożar.

W opisanym powyżej zdarzeniu policjanci działali w ciężkich warunkach z narażeniem własnego życia, które niewątpliwie skutkowały uratowaniem życia osobie poszkodowanej. Prawidłowe wykonanie przez nich czynności służbowych, a także trafność i szybkość podjętych decyzji, doprowadziły do uratowania życia ludzkiego

Źródło: Policja Stargard

02-08-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here