Reklama [A] - Barlinek Okna
Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkań profilaktyka pyrzyckiej jednostki Policji z młodzieżą.

Spotkania dotyczące odpowiedzialności prawnej wśród klas pierwszych to już tradycja w Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach.

Każdego roku przedstawicielka pyrzyckiej Policji zajmująca się profilaktyką spotyka się z uczniami klas I, aby omówić problematykę odpowiedzialności prawnej wśród nowych uczniów.

Zachowania młodych osób nie zawsze są podyktowane środowiskiem w którym osoba przebywa, ale są to często zachowania wynikające z własnego wyboru. Podczas spotkania policjantka udzielała rad, jak należy postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem.

Spotkania miały na celu przybliżenie uczniom informacji dotyczących odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne czy też w przypadkach przejawów demoralizacji.

Podczas spotkań przedstawiono młodzieży środki wychowawcze, poprawcze i lecznicze, jakie może zastosować dyrektor szkoły czy Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających demoralizację. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie działania realizuje Policja ze swojej strony w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny czy są zdemoralizowane.

Policjantka uświadamiała młodzieży, jak istotną rolę w ich życiu odgrywa podejmowanie właściwych decyzji oraz, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialności.

Źródło: Policja Pyrzyce

23-10-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...