Reklama [A] - Barlinek Okna
O bezpieczeństwie podczas półkolonii w Lipianach.

Wakacje pomału dobiegają końca, pogoda jednak dopisuje a w związku z tym wiele osób spędza czas wolny nad wodą.

News will be here

Policyjni profilaktycy również nie ustają z działaniami profilaktycznymi. Dzisiaj pyrzycka policja wraz ze strażakami z PSP Pyrzyce spotkali się z dziećmi spędzającymi wolny czas na półkolonii nad jeziorem Wądół w Lipianach.

Przedstawiciele pyrzyckiej policji w ramach prowadzonej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedzili dzieci przebywające na półkolonii w Lipianach. Aby uatrakcyjnić czas dzieciom, które wakacje spędzają w mieście Stowarzyszenie Lipieński Klub Sportów Wodnych zorganizowało dla nich półkolonię. Dzieci korzystając z pięknej pogody spędzają czas wolny w atrakcyjny i aktywny sposób nad jeziorem Wądół.

Przeprowadzone spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom zasad jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą. Koloniści doskonale wiedzieli, gdzie i kiedy mogą się kapać. Wiedzieli również, że nad ich bezpieczeństwem podczas kąpieli powinien zawsze czuwać ktoś dorosły. Bezbłędnie udzielali odpowiedzi na stawiane pytania. Duża grupa uczestników półkolonii przyjeżdża na przystań rowerami dlatego przypomniano również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniu wzięli udział strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, którzy przyjechali wraz łodzią z napędem motorowym. Strażacy w krótkim pokazie zaprezentowali na wodzie w jaki sposób realizują akcję ratowniczą w przypadku tonących. Następnie na brzegu odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie u której w związku z tonięciem ustały funkcje życiowe. W dalszej części uczestnicy kolonii mogli spróbować własnych sił podczas udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnikom spotkania rozdano materiały profilaktyczne dotyczące zasad bezpiecznych zachowań nad wodą i przypomniano o wciąż trwającym konkursie dla dzieci i młodzieży „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”.

Źródło: Policja Pyrzyce
sierż. Agata Gamułkiewicz

20-08-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here