Reklama [A] - Barlinek Okna
Nowa świetlica wiejska w Młynach otwarta.

Co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe, dziś stało się faktem – w Młynach powstała Świetlica Wiejska.

9 maja 2023 roku w Młynach odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej. W Uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Sołtys Sołectwa Młyny Bogdan Sak wraz z Radą Sołecką, proboszcz Parafii Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Ryszewku ks. Henryk Marczak, Radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy sołectwa Młyny.

W części oficjalnej uroczystości Proboszcz dokonał poświęcenia nowo powstałego obiektu.
Marszałek województwa podkreślił znaczenie Świetlic Wiejskich dla lokalnych społeczności oraz zapowiedział, że będzie dążył do tego, aby takie miejsca spotkań i integracji powstawały na terenie całego województwa.​

Budynek świetlicy w Młynach został przystosowany do korzystania dla osób niepełnosprawnych, posiada zaplecze gastronomiczne, pomieszczenia socjalne oraz toalety. Wykonawcą inwestycji była firma P.W. Kronex Krzysztof Krupski – Sumiak 4, 74-304 Nowogródek Pomorski., nadzór inwestorski sprawował Bolesław Gąsiorowski – Firma Projektowanie i Nadzór Budowlany w Pyrzycach.

Powstanie Świetlicy było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 453 401,00 zł, wkładowi własnemu Gminy Pyrzyce w wysokości 262 600,94 zł, ale przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji Sołtysa Sołectwa Młyny, Rady Sołeckiej, wszystkich mieszkańców, a także Pracowników Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Drogowej i Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

Źródło: UM Pyrzyce

17-05-2023 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...