Reklama [A] - Barlinek Okna
Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani.

Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę oraz trzeźwość za kierownicą, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu.

News will be here

W ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu pyrzyckiego dwóch kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.

W czwartek Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel Vectra. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić posiadane uprawnienia i stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdził, że 39- letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego jest nietrzeźwy. Miał ponad 1promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa.

W piątek natomiast funkcjonariusze pyrzyckiej drogówki zatrzymali do kontroli 49 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus C-360 wraz z przyczepą marki Sam posiadając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Źródło: Policja Pyrzyce 

25-11-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here