Reklama [A] - Barlinek Okna
Bezpieczny pierwszy miesiąc roku szkolnego.

Za nami pierwszy miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 r. i jest to dobry moment na wstępną ocenę stanu bezpieczeństwa na drogach naszego regionu, podczas trwania policyjnych działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

News will be here

W okresie 1 – 30 września 2022 r. doszło do 71 wypadków drogowych w których 4 osoby zginęły i 72 osoby zostały ranne. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku nastąpiła poprawa stanu bezpieczeństwa: odnotowano spadek liczby wypadków o 14, tj. 16,5%, spadek liczby osób zabitych o 6, tj. 60% i spadek liczby osób rannych o 26, tj. 26,5%.W kategorii wypadków drogowych z udziałem osób do lat 17 nie było osób zabitych.

Zachodniopomorska policja jak co roku w tym czasie kierowała możliwie maksymalną ilość policjantów w rejon szkół i placówek oświatowych, którzy nadzorowali odbywający się ruch kołowy i pieszy. Jednocześnie skontrolowano 218 autobusów przewożących dzieci i młodzież, które były poddawane kontroli stanu technicznego a kierowca był badany na trzeźwość oraz sprawdzano jego uprawnienia do kierowania i przewożenia osób.

Ważnym elementem było sprawdzenie stanu infrastruktury w obrębie placówek oświatowych jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Policjanci wspólnie z przedstawicielami zarządców dróg sprawdzili 412 taki miejsc w których stwierdzono 220 nieprawidłowości, które polegały głownie na potrzebie odświeżenia oznakowania poziomego, wymiany lub wyczyszczenia znaków, uzupełnienia oznakowania czy przycięcia roślinności.
Przykładem podejmowanych w tym czasie przez policję działań edukacyjnych był udział policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w imprezie integracyjnej z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia kilku konkurencji z wiedzy o bezpieczeństwie na drogach i miejscu zamieszkania.

Warto przypominać podstawowe zasady bezpieczeństwa aby nie zgubiła nas codzienna rutyna. Tak więc, gdy odwozisz dzieci do szkoły czy przedszkola pamiętaj o:
• korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach lub urządzeniach przytrzymujących,
• zatrzymując się w pobliżu placówek oświatowych rób to zawsze w miejscu do tego przeznaczonym,
• podczas wysiadania z samochodu zachowaj bezpieczeństwo i obserwuj drogę i jej otoczenie!.

Źródło: Policja Pyrzyce

20-10-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here