Reklama [A] - Barlinek Okna
Pszczelarze świętują w Przelewicach.

Są doskonałą okazją, aby poznać sposoby produkcji i smaki zachodniopomorskich miodów czy dowiedzieć się jak wygląda na co dzień praca pszczelarza.

W niedzielę, 18 września w Przelewicach, odbędzie się XIII edycja Wojewódzkich Dni Pszczelarza. Na uczestników czekać będą nie tylko smaczne, regionalne miody, ale także koncerty, tematyczne warsztaty i wykłady.

Wojewódzkie Dni Pszczelarza są doskonałą okazją dla wszystkich mieszkańców do zapoznania się z ciężką pracą pszczelarzy, sposobami produkcji miodów i wyrobów pszczelarskich oraz tradycjami związanymi z tym zawodem.

Urozmaiceniem wydarzenia będą imprezy towarzyszące takie jak: kiermasz miodów, konkursy dla dzieci oraz występy artystyczne.

W programie uwzględniono także wykłady i pokazy dotyczące wszelkich aspektów pszczelnictwa, które pełnią rolę ważnego wsparcia merytorycznego pszczelarzy, wzmocnienia całej branży pszczelarskiej czy wręcz odbudowy i powiększenia ilości rodzin pszczelich w naszym województwie.

Organizatorem wydarzenia, w którym udział wezmą polscy i zagraniczni pszczelarze, jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, a współorganizatorem Województwo Zachodniopomorskie.

Pomorze Zachodnie od lat jest jednym z najważniejszych regionów dla polskiego pszczelarstwa, dlatego władze samorządu województwa wspierają to środowisko na różne sposoby. W latach 2019-2020 na wymianę węzy pszczelej przeznaczono 600 tys. zł. Z tego wsparcia skorzystało ponad 2600 pszczelarzy, łącznie zakupiono ok. 11 ton węzy.

W ciągu dwóch ostatnich lat na zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi dla pszczelarzy z regionu Województwo Zachodniopomorskie przeznaczyło 600 tys. zł (300 tys. rocznie). Tylko w ubiegłym roku dzięki temu udało się zakupić blisko 82 tony karmy, którą przekazano blisko 1300 pszczelarzom z Pomorza Zachodniego.

Źródło: WZP

07-09-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

Reklama [C]

Reklama [C] - AUTO POMOC