Reklama [A] - Barlinek Okna
Dożynki w Gminie Kozielice.

Dla większości z nas lato to czas odpoczynku, ale dla rolników to czas ciężkiej, wytężonej pracy.

News will be here

Po żniwach, najgorętszym okresie prac polowych, nadszedł czas radości i wdzięczności – Święto Plonów. W dniu 27 sierpnia 2022 odbyły się dożynki w gminie Kozielice. Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo dziękczynne, które celebrowali ks. Jarosław Bilicki – parafia Kozielice oraz ks. Rafał Dyguła – parafia Tetyń.

W uroczystościach uczestniczyli poseł RP Leszek Dobrzyński, Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, wójt gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk, wójt gminy Kozielice Piotr Rybkowski, radni i mieszkańcy gminy Kozielice. Po mszy św. starostowie dożynek – Wioletta Różańska i Łukasz Posyniak wspólnie z wójtem oraz zaproszonymi gośćmi dzielili się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż.

„Dziękuję wszystkim rolnikom za ich ciężką pracę, za trud i poświęcenie związane z pracą na roli. Dziś, dzięki ich wysiłkowi, możemy dzielić się chlebem i mamy pewność, że na polskich stołach chleba nie zabraknie” – powiedział Leszek Dobrzyński, poseł RP.

Po części oficjalnej, tak jak co roku, na dożynkowych gości czekało mnóstwo atrakcji, można było poszaleć na zamkach dmuchanych, pobawić się z animatorką, zjeść watę cukrową, a na koniec upiększyć swoje ciało tatuażem. Sołectwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały swoje stoiska, gdzie mogły pochwalić się swoimi wyrobami kulinarnymi. Były również cegiełki z atrakcyjnymi nagrodami: tv 50”, mikrofalówka, elektryczna lodówka turystyczna, grill elektryczny i głośnik bezprzewodowy. Ponadto przygotowano konkurs sołectw, w którym rywalizowali przedstawiciele poszczególnych sołectw w szeregu konkurencji. W tym roku I miejsce zajęło sołectwo Kozielice na czele z panią sołtys Barbarą Kochanowską, II miejsce zajęło sołectwo Czarnowo, III miejsce sołectwo Tetyń, IV natomiast sołectwo Załęże, V miejsce sołectwo Mielno Pyrzyckie, VI sołectwo Maruszewo, VII sołectwo Łozice. Podczas dożynek odbyła się również zbiórka publiczna dla mieszkańca gminy Kozielice, pana Krzysztofa – zebrano kwotę 2 770,92.

„Wielokrotnie podczas tegorocznych żniw rozmawiałem z rolnikami, którzy mimo postępu technicznego zawsze muszą martwić się tym, co podczas żniw jest najważniejsze – pogodą. W tym roku upały, wysokie temperatury zwiększały ryzyko pożarów zboża na pniu lub ścierniska.

Dlatego wszystkim rolnikom powiatu pyrzyckiego chciałbym bardzo podziękować za rolniczy trud i zebrane w tak ciężkich warunkach plony” – Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki.

Źródło: Powiat Pyrzyce

30-08-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here