Reklama [A] - Barlinek Okna
Ochroń się przed podwyżkami za energię.

Wiemy już za ile będziesz sprzedawał wyprodukowaną energię.

News will be here

Według wyliczeń eksceptów średnia cena energii od początku roku 2022 do końca czerwca wynosi 570 zł/mwh (megawatogodzinę) i gdyby nowy system działał już od początku roku można przyjąć, że za taka kwotę sprzedawałoby się nadwyżkę energii wyprodukowaną przez instalacje fotowoltaiczną. Powyższe kwoty dają bardzo atrakcyjny zwrot z inwestycji w panele słoneczne.

W JAKI SPOSÓB ROZLICZYMY SIĘ Z ZAKŁADEM ENERGETYCZNYM?

Z dniem 1 kwietnia 2022 skończył się tzw system bilansowania oraz magazynowania energii (Net-Metering). Zastąpił go nowy system (Net-billing) sprzedaż nadwyżki energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej po średnich cenach hurtowych za energię. Cena ta będzie publikowana przez Operatora Informacji Rynku Energii OIRE na stronie www.pse.pl.

Na rachunku pomiędzy operatorem a prosumentem pojawi się pozycja „depozyt prosumencki”, przedstawiająca wartość energii wprowadzonej do sieci przez prosumenta w danym okresie rozliczeniowym. Depozyt ten będzie rozliczany w kolejnym miesiącu kalendarzowym wraz z należnościami za pobraną z sieci energię elektryczną.

DOTACJA W WYSOKOŚCI 20.500 TYS. ZŁ Z PROGRAMU „MÓJ PRĄD 4.0”

Kolejny raz ruszył program rządowy „Mój Prąd 4.0” umożliwia otrzymanie dofinansowania na instalację fotowoltaiczną o mocy 2-10 kW. Wysokość dotacji zależy od ilości zakupionych produktów, kwoty wsparcia sumują się, maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20,5 tys. Aby uzyskać dofinansowanie, należy złożyć wniosek do NFOŚiGW za pośrednictwem internetu lub w formie papierowej.

CO TO JEST I ILE WYNOSI ULGA TERMOMODERNIZACYJNA?

Od 2019 roku podatnicy będący właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego mają prawo do ulgi podatkowej w PIT-36, PIT-37, PIT-36L lub PIT-28. Przysługuje ona jako odliczenie od dochodu wydatków na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatku, jeśli nie przekracza on 53 tys. zł (tyle ile wydajesz, tyle odliczasz od dochodu). Odliczenie obejmuje wydatki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

DLACZEGO WARTO ZLECIĆ INSTALACJĘ FIRMIE COMEKO PLUS?

Comeko Plus specjalizuje się w dostarczaniu ekologicznych rozwiązań dla domów, firm oraz gospodarstw rolnych. Firma posiada w swoich szeregach specjalistów branży energii odnawialnej z długoletnim doświadczeniem: doradców, projektantów, instalatorów. Dzięki temu mamy pewność, że usługi są przez nią świadczone w sposób profesjonalny oraz rzetelny. Warto dodać, że Comeko Plus pracuje tylko na najwyższej jakości podzespołach (firma jest m.in. oficjalnym PLATYNOWYM partnerem polskiego producenta modułów fotowoltaicznych - Selfa GE S.A.).

JAKIE SĄ DODATKOWE KORZYŚCI PŁYNĄCE Z MONTAŻU INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ PRZEZ COMEKO PLUS?

Comeko Plus współpracuje z klientem od fazy planowania, przez projektowanie, aż po montaż. Planowanie polega na doborze właściwej instalacji fotowoltaicznej na podstawie badania zapotrzebowania na energię elektryczną dla danego obiektu (wizyta doradcy jest bezpłatna). Kolejnym etapem jest wykonanie projektu układu modułów fotowoltaicznych na dachu lub gruncie w sposób, który pozwoli zmaksymalizować produkcję energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych. Na koniec firma zajmuje się także montażem, który standardowo trwa ok. dwa dni robocze.

W ramach kompleksowej usługi Comeko Plus wykonuje za klienta również zgłoszenie do zakładu energetyki oraz pomaga w uzyskaniu dofinansowania, kredytu lub leasingu dla firm.

Dane kontaktowe:

Krzysztof Joachimiak
Comeko Plus Sp. z o.o.
ul. Trentowskiego 31, Szczecin
Tel. 535-441-117
www.comekoplus.pl
krzysztofjoachimiak@comekoplus.pl

Zbuduj z nami własną instalację fotowoltaiczną, a zaoszczędzisz dużo pieniędzy, które będziesz mógł wydać na coś innego niż prąd.

09-07-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here